Katalog i porównywarka cen klocków LEGO®

LEGO® 21030 Kapitol Stanów Zjednoczonych

United States Capitol Building
od 919,23 zł
Porównaj ceny

Porównaj ceny zestawu 21030 Kapitol Stanów Zjednoczonych

Sklep Cena
amazon.it amazon.it 919,23 zł Sprawdź
amazon.pl amazon.pl 948,28 zł Sprawdź
allegro.pl allegro.pl 1299,00 zł Sprawdź
bricklink.com bricklink.com

Przejdź na bricklink.com, aby znaleźć produkt i poznać jego cenę

Sprawdź

LEGO® 21030 Kapitol Stanów Zjednoczonych szczegółowe informacje

Zbuduj z klocków LEGO® model jednej ze struktur o najbardziej imponującej architekturze i największym znaczeniu symbolicznym. Zlokalizowany w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych Kapitol to wspaniały przykład architektury neoklasycystycznej. Powierzchnia tego budynku to ok. 140 tys. metrów kwadratowych, łączna liczba jego pomieszczeń przekracza 600, a znajdujące się wewnątrz korytarze ciągną się przez całe mile. Budowa Kapitolu rozpoczęła się 18 września 1793 roku wraz z położeniem kamienia węgielnego przez prezydenta Jerzego Waszyngtona, a jego obecny kształt to efekt wielu etapów budowy. Ten szczegółowy model LEGO Architecture, stanowiący interpretację Kapitolu Stanów Zjednoczonych, koncentruje się jego uderzająco białej fasadzie z kolumnami, słynnymi schodami i trawnikami. Zdejmowana kopuła umożliwia wgląd do pieczołowicie oddanego wnętrza, gdzie można zobaczyć słynną salę National Statuary Hall wraz z kolumnami, posągami i posadzką z płyt.

Poznaj architekturę budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych!

Zestaw LEGO® Kapitol Stanów Zjednoczonych został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 roku. Składa się on z 1032 klocków. Opakowanie nie zawiera minifigurek (ludzików/postaci). 21030 Kapitol Stanów Zjednoczonych należy do klocków z tematów LEGO® Architecture. Seria LEGO® Architecture cieszy się bardzo dużą popularnością. Ten zestaw klocków przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 roku życia. Według naszych informacji można kupić te klocki w cenie od 919,23 zł. Numer katalogowy tego zestawu to 21030.

Instrukcja budowy LEGO® 21030 Kapitol Stanów Zjednoczonych z serii LEGO® Architecture

Poszukujesz instrukcji budowy zestawu 21030 Kapitol Stanów Zjednoczonych? Prawdopodobnie jest ona dostępna na oficjalnej stronie LEGO®. Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność instrukcji na ich stronie. Jeżeli zestaw ma już kilka lat, być może nie znajdziesz tam instrukcji w PDF-ie. Spróbuj użyć wyszikwarki Google, klikając w ten link: lego 21030 instructions

Podobne zestawy klocków LEGO®