Katalog i porównywarka cen klocków LEGO®

Najlepsze zestawy LEGO z 2022 roku

Tak jak w każdej innej branży, rok 2022 był dla LEGO wyjątkowy. Na początku roku pojawiły się braki magazynowe, przez co niektóre z najbardziej kuszących zestawów były trudniejsze do znalezienia niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to na rynku pojawiła się kolekcja ulubionych przez fanów zestawów, które były pierwszymi w ofercie. Partnerstwo z takimi firmami jak Sony i Hasbro wprowadziło kilka zupełnie unikalnych modeli, do których dołączyła jeszcze bardziej skoncentrowana na dorosłych linia niż kiedykolwiek wcześniej.

Potem nadeszła druga połowa roku i zaczęły się podwyżki cen. LEGO ma już reputację bycia nieco drogim, ale teraz zestawy kosztują więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Choć przed rozpoczęciem nowego roku i idziemy hands-on z wszystkich nadchodzących zestawów, sprawdzamy najlepsze zestawy LEGO, które po raz pierwszy trafiły na półki sklepowe w 2022 roku, aby pomóc rozbić to, co jest warte drugiego spojrzenia, jeśli jeszcze nie dodałeś żadnego z następujących dziesięciu budów do swojej kolekcji.

76989 Horizon Forbidden West: Żyraf

Współpraca firmy LEGO z Sony przy tworzeniu nowego tematu dotyczącego gier komputerowych jest jednym z najlepszych partnerstw wszech czasów. W 2022 roku grupa LEGO sięgnęła po Horizon Forbidden West, aby przenieść jedno z bardziej ikonicznych mechanicznych stworzeń z gry do świata klocków, tworząc 1222-częściowy model Tallneck.

Sam model jest jak najbardziej godny pokazania – do szczegółowej konstrukcji głównej robota przypominającego żyrafę dołączono ozdobną płytę bazową, na której znajdują się zniszczone ruiny miasta, zarośnięta zieleń, sygnalizacja świetlna, a nawet mały robot Strażnik. Jednak moim ulubionym elementem zestawu jest minifigurka Aloy. Nie dość, że jest to ekskluzywny dodatek do zestawu, to jeszcze postać ma bardzo czysty design, który doskonale przekłada model z gry wideo na minifigurkę. W zestawie znajduje się kilka misternie uformowanych klocków, które tworzą włosy Aloy wraz z jej akcesorium Focus, a także kilka najwyższej jakości wydruków.

10297 Hotel butikowy

Naprawdę wpadł mi w oko jako jeden z zestawów, których nie spodziewałem się pokochać tak bardzo jak to zrobiłem. To był mój pierwszy zestaw z tej serii i muszę powiedzieć, że jestem zafiksowany na przyszłość. To kolejny z zestawów, który wziąłem do ręki i nigdy nie zrecenzowałem, ale teraz, po tym wszystkim, mogę się pochwalić jak bardzo kocham ten model.

Hotel butikowy, składający się z 3,066 części, to najnowsza odsłona corocznej serii budowli modułowych, która została wysłana. Rozciągający się na trzy piętra budynek jest pełen skomplikowanych detali wewnątrz i na zewnątrz, a wszystko to możecie zobaczyć w naszej relacji z premiery. Jest to zdecydowanie obowiązkowa pozycja, ale ostrzegam, że oznacza to, że prawdopodobnie dołączysz do klubu budowniczych, którzy biorą udział w corocznej akcji budowania każdego nowego rozszerzenia do modułowej kolekcji City.

21336 The Office

To był wielki rok dla LEGO, a kiedy go kończymy, mam zaszczyt przedstawić Wam wczesną recenzję 21336 The Office, najnowszego zestawu z motywem LEGO Ideas, w którym pojawia się ukochany sitcom z udziałem Steve’a Carella jako nieudolnego, ale ujmująco skutecznego Michaela Scotta.

The Office to jeden z największych programów w telewizji, który zdefiniował lata 2000. Jest tak duży, że NBC zapłaciło pół miliarda dolarów za wyłączne prawa do streamingu, i nadal jest jednym z najczęściej oglądanych, najczęściej memowanych i najczęściej cytowanych współczesnych amerykańskich sitcomów.

Kiedy LEGO Ideas zapoczątkowało ten projekt, wprowadziło kod oszustwa do drukowania pieniędzy, ponieważ oczekiwanie i hype na ten zestaw od legionów fanów Biura, a wkrótce do konwersji LEGO osiągnie gorączkę, gdy zestawy LEGO The Office rozpocznie się globalnie 1 października 2022 roku.

21335 Zmechanizowana latarnia

LEGO Ideas zawsze jest podstawą moich ulubionych konstrukcji, a ponieważ w tym roku pojawiło się więcej niż kiedykolwiek zestawów z tego tematu, było praktycznie oczywiste, że jeden z nich trafi na naszą listę najlepszych zestawów LEGO w tym roku. Jeśli chodzi o drugi najlepszy zestaw tego roku, to latarnia morska LEGO Ideas nie ma prawie żadnej konkurencji.

To wyjątkowe dzieło pochodzi od fana LEGO i przeszło przez platformę Ideas, zanim stało się oficjalnym zestawem na początku roku. Prawie wszystko w tym 1265-częściowym zestawie sprawia, że jest to jedna z najbardziej przyciągających uwagę konstrukcji tego roku. Uwielbiam sam projekt latarni morskiej, a jeszcze bardziej podoba mi się mały domek, który znajduje się poniżej i na szczycie klifu, na którym stoi cały zestaw.